O klubu

Nízkoprahový klub je bezplatná sociální služba pro děti a dospívající ve věku 10 – 20 let. Našim klientům poskytujeme podporu při řešení obtížných životních situací, což znamená nebýt sám na to, co je těžké řešit, ať už osobně, doma, v partnerských vztazích, ve škole či v práci.

Nabízíme klientům poradenství a pomoc s přípravou do školy, hledáním brigády, práce či s nalezením potřebného kontaktu. Pořádáme také různé akce, workshopy, příměstské tábory, výjezdy a jiné zážitkové programy. Klienti si mohou vybrat i z naší nabídky volnočasových aktivit (např. „gramce“, stolní fotbal, ping-pong, šipky a mnoho dalších sportovních a deskových her). V neposlední řadě je klub bezpečným místem s možností scházet se s vrstevníky a realizovat své nápady.

Kdy je klub otevřený:

Otevírací dobu klubu naleznete zde – stránka provozní doba

Co je nízkoprahový?

Nízkoprahový znamená co nejnižší „práh“, který nebude dětem a mladým lidem bránit při vstupu do klubu. Tím „prahem“, který klientům přizpůsobujeme, je co největší dostupnost, a to:

  • finanční: klub je poskytovaný zdarma
  • časová: máme otevřeno v odpoledních hodinách každý pracovní den
  • věková: jsme tu pro mladé lidi ve věku 10-20 let
  • místní: jsme blízko autobusu, tramvaji i metru

Nízkoprahový klub je tedy dostupný dětem a mladým lidem, kteří potřebují využít podporu v období dospívání a chtějí smysluplně trávit svůj volný čas.