Na programu národní konference o hazardním hraní se tentokrát výraznou mírou podíleli odborníci z Asociace neziskových organizací, kteří se specializují na gambling. J. Vobořil navrhoval, aby část peněz, vybraných na spotřební dani z hazardu, alkoholu a tabáku, šla na financování služeb pro lidi, ohrožené závislostí. Podle ministryně financí A. Schillerové to ale není možné.

Jednou z alarmujících informací, které na konferenci zazněly,  je, že 9 % šestnáctiletých má zkušenost s prohranými penězi a 3 % šestnáctiletých již hrají rizikově. J. Koreš pak mluvil o nezletilých sportovcích, kteří sázejí na sportovní utkání prostřednictvím starších hráčů, ale i trenérů.

Jedním z probíraných opatření bylo sebeomezení – hráč si může nastavit finanční a časový limit na hru v rámci určitého období. Například si sám určí, že si může dovolit prohrát měsíčně 2 000 Kč a strávit tím hodinu denně. M. Ambrož pak ale upozorňoval, že to snad může fungovat jako preventivní opatření, nicméně patologický hráč (ten, co už má s hraním problém) se bude sebeomezení vyhýbat, protože hrát chce a nepřeje si být těmito limity omezován.